PBS, LKP, f.lv utt.

Pēteris laižas pa virviĻoti patika seminārs, par spīti lielajam man ir grūti miega ziņā visu pirmdienu. Iepazinos ar jaukajiem pirmkursniekiem, iemācījos vērtīgas lietas par mezgliem, virvēm, kokiem un trasēm, kā arī par LU struktūru un FMFSP vēsturi un tradīcijām. Rīt jāmēģina sašķirot iesūtītās bildes un ielikt fizmatos, šķiet, ka no visiem jau esmu bildes sagaidījis. Laikam esmu izlepis, bet galīgi negāja pie sirds daudzās graudainās miglas bildes.

Vakar saņēmos un uzinstalēju Picasa. Oficiāli Linux tiek piedāvāta 3.0 versija, bet tā kā patiesībā tiek izmantota pielāgota Wine versija kopā ar Windows programmu, tad nebija problēmu uzlikt pa virsu arī 3.8, kurā pieejamā seju atpazīšanas funkcijas rezultātu apstrāde aizņēma lielu daļu šodienas lekciju. Mazliet skaitlīšu – saimportēju ~24 000 bildes, atpazīti 329 cilvēki, no tiem kādiem 250 spēju, daudz nedomājot, uzrakstīt vārdu un uzvārdu, atlikušajiem nācās ņemt palīgā draugiem.lv vai faila nosaukumu. Pāri palika ~28 500 atpazītas sejas, ko savienoja 340 grupās, pa starpu gan jau vēl palikusi kāda, ko var sasaistīt ar konkrētu cilvēku, bet citādi daudz dažādu nepazīstamu cilvēku, kā arī pāris kuriozi – koka rūķa seja laukos, Edvarda maska no Ziemassvētku balles, kā arī Ada Lavleisa.

Bez bildēm pieķēros arī dažādiem darbiņiem fizmati.lv sakarā – ievesta sadaļa iesūtītām ziņām, kuras parasti nākas ignorēt, jo neattiecas uz fizmatiem. Vispār pagaidām rosība izskatās diezgan cerīga, tiesa gan, jāskatās, kā būs pēc vēlēšanām.

Šodienas Linux kodola programmēšana beidzot bija gana interesanta – jābradā pa atmiņu un jādrukā laukā vērtības no steka. Aizrāvos tā, ka nosēdēju visu garo starpbrīdi, blenžot uz daudziem jo daudziem hex skaitlīšiem, un neaizgāju paēst. Uz nākamo nedēļu mājasdarbā jāuzraksta bibliotēka, kas izdrukā call stack (funkciju izsaukumu hierarhiju) daļēji patvaļīgā programmā. Interesanti, vai šo varētu apvienot ar mājasdarbu Pamatalgoritmu analīzē un optimizācijā, kur ar profilēšanas rīkiem jāpapēta dotās programmas un jāiesūta savi secinājumi.

P.S. Vai nav jauki pajautāt, ko grib kontroldarbā?

Iedrukāts iekš Kompīši, Tāpat vien ar birkām , , , , . Ieliec grāmatzīmi uz pastāvīgo saiti.

2 sakāmie par PBS, LKP, f.lv utt.

 1. Gunita teica:

  Jā, taisu graudainas miglas bildes, jo ir liels slinkums domāt kā tādas novērst, neizmantojot zipspuldzi, jo tā nepatīk vēl vairāk.
  Domāju, ka aktivitāte varētu pierimt, lai gan tas, manuprāt, vairāk atkarīgs no cilvēku bisktīšanas biežuma nevis vēlēšanām.

  • Pēteris teica:

   Nu ko uzreiz tā. :)
   Pārskatīju vēlreiz, patiesībā jau es pārspīlēju mazliet. Tev daļa ir graudainas, bet citiem ir krietni vairāk bezcerīgi izplūdušo. Galu galā, visās galerijās, ko man atsūtīja, šķiet, ir bildes “pa taisno” no fotoaparāta, bez kādas atlases.

   Un slinkumu var novērst ar nopietnāku tehniku, no kuras izriet nopietnāks auto režīms, vai ar treniņiem.

Pateikt kaut ko

E-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki atzīmēti ar *

*

Var lietot HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Draugiem.lv pase