Nokrišņi – baltās pārslās sasalis ūdens; šo nokrišņu masa, kas klāj zemi ziemā

Lielās prognozes par šodienas laikapstākļiem izrādījās nekļūdīgas – snieg. Sākumu gan nepiefiksēju, jo šķiet, ka ap to laiku kā reiz devos pie miera. No rīta pieceļoties arī vēl diezgan nothing special likās, pie garāžas pāris lāpstas aizstūmām principa pēc, jo vārtus vērt īpaši netraucēja.

Ceļā uz darbu nekas īpašs negadījās – visi brauc lēnāk, fūres lēnāk, mazliet vairāk sastrēgumu. Vienīgi tētim gadījās atkārtot īpatnējo ESP uzvedību, kas putrā mēdz radīt, manuprāt, priekšpiedziņas auto neraksturīgas (izņemot rokasbremzes pielietošanas laikā) azimuta maiņas. Dzirdēju visādus fragmentiņus par to, kā klājas citur – Salaspilī ir melnais caurums (iebrauc iekšā un ārā netiec), no Siguldas uz Rīgu tīrāka 1. josla, no Jelgavas – 2. josla, savukārt klasesbiedrs šorīt jau paguvis atrast savu likteņstabu.

RRenārs uzdrukājis mazliet par sniega līmeņiem jeb Renāra sniega skalu. Brīdī, kad no adminu midzeņa kāpu augšā uz saviem bēniņiem, pa logu uzmetu aci stāvvietai un radās sajūta, ka sniega līmenis ir OVER9000, ieraugot sniega cepuri uz mašīnas, kas tur uzradās nieka divarpus stundu laikā, jo sāku jau plānot, cik minūtes iepriekš jāiziet, lai paspētu gan notīrīt sniegu, gan nokļūt laikā uz f.lv sēdi Zeļļos. Ak jā, vakarā ejam spēlēties. :)

Vakar iesāku referātu ekonomikā par tēmu “Irānas budžets un fiskālā politika”. Kopumā visnotaļ jokains iespaids par šo valsti – 18. vieta pasaulē pēc reālā iekšzemes kopprodukta, 4. vieta pasaulē pēc naftas ieguves apjoma, bet patiesībā nav tik spīdoši, kā varētu šķist. IKP uz vienu iedzīvotāju ir mazāks nekā Latvijā, inflācija pēdējos gados nokritusies no 30% uz 15%, bezdarbs arī ap 15%, un vispār zem nabadzības sliekšņa ir (atkarībā no datu avota) 10-20% iedzīvotāju (pie mums – 6%). Tiesa gan, valstī ir daudzas “labdarības organizācijas”, kuru budžets ir ap 30% no valsts budžeta un piederošie uzņēmumi rada ap 20% no IKP, taču ar primāro funkciju – sociālo atbalstu – acīmredzot ne visai labi tiek galā. Vēl valstij ir problēmas ar ienākumiem, kas nav atkarīgi no naftas eksporta, jo aptuveni puse IKP netiek piemēroti nodokļi, vidējai mājsaimniecībai valsts subsīdijas degvielai, elektrībai, ūdenim un ēdienam gadā pārsniedz ienākumus, taču 2008. gadā bija vispārēji nemieri un streiki, kad tika pieņemts lēmums no 3% pārdošanas nodokļa pāriet uz 3% PVN. Un valsts prezidenta komentārs par revīzijas komisijas ziņu par kaut kur starp valdību, naftas biznesu un valsts kasi noklīdušo 1 miljardu dolāru bija “it’s an accounting error”.

P.S. Ha, rindkopa par RRenāru ir RRenāra bildīšsaišu stilā.

Iedrukāts iekš Tāpat vien ar birkām , , , . Ieliec grāmatzīmi uz pastāvīgo saiti.

2 sakāmie par Nokrišņi – baltās pārslās sasalis ūdens; šo nokrišņu masa, kas klāj zemi ziemā

  1. Laura teica:

    Man ir zābaks līdz celim un man tagad suni laukā vedot vienmēr ir “sniegs zābakā”. Bet nevar saprast vai Renāram tas zābaks līdz potītei vai kkur augstāk….

Pateikt kaut ko

E-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki atzīmēti ar *

*

Var lietot HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Draugiem.lv pase